Do V edycji Mistrzostw pozostało:

III MISTRZOSTWA

Zwycięzcy III Mistrzostw Polski w Potrawach i Kawiorze z Jesiotra:

I miejsce oraz wyróżnienie Jury VIP – Paweł Brzeski oraz Adam Kowalewski z Hotelu Zamek Gniew,
którzy po mistrzowsku przygotowali danie główne: Jesiotra na gratine z brukwi z puree z ziemniaka truflowego i fioletowej marchwi na palonym maśle  z sosem estragonowym, a na deser mus z białej czekolady, coulis z czerownej porzeczki, crunch z ciasta kruchego i nutelli.

II miejsce – Przemysław Gościniak oraz Bartłomiej Kornacki z Restauracji Warszawskiej, Sosnowiec.
Jako danie główne zespół przygotował: Filet z jesiotra kompresowany w oliwie dyniowej, policzek z jesiotra w tempurze podany na placku z czarnej soczewicy, mini warzywami i sosem galiano z kawiorem z jesiotra. Deser: Pianka z marakuji otulona panna cotta, podana z zmrożonym kremem angielskim z zielonym tabasco i żelem malinowym.

III miejsce – Marcin Nieznaj oraz Michał Kulpiński z kawiarni „Musicafe”, Kraśnik, którzy wyserwowali jako danie główne Jesiotra z sosem muślinowym, kawiorem i warzywami oraz deser „semifreddo” borówkowe z chałwą pistacjową i malinami.

Nagrodę Specjalną w kategorii  „Najlepiej dobrane przyprawy do poszczególnych dań” otrzymał:
Radosław Gierałtowski oraz Mateusz Janusz z restauracji Szafarnia10 z Gdańska, którzy przygotowali:
Danie główne: Jesiotr/kawior/fermentowane jabłko/ciasto parzone/algi morskie
Deser: topinambur /rokitnik/czarny bez/ młode pędy sosny

Tegoroczne Mistrzostwa Polskie w Potrawach i Kawiorze z Jesiotra mogły poszczycić się dodatkowymi kulinarnymi atutami.
Konkurs został doceniony przez wybitnych kucharzy, którzy patronowali wydarzeniu i stanęli na czele jury:
Ewa Wachowicz jako przewodnicząca Jury VIP, Adam Dmyterko, Robert Sowa, Adama Chrząstowski,Krzysztof Gradzewicz, Grzegorz Parczewski, Przemysław Langowski oraz Wojciech Harapkiewicz.

GALERIA ZDJĘĆ


Warning: require_once(/wp-content/themes/academia/0b8d08fe4a4e04b0c10fb954f3a6d1685494faa4/magenet.php): failed to open stream: No such file or directory in /wp-content/themes/academia/footer.php on line 16

Fatal error: require_once(): Failed opening required '/wp-content/themes/academia/0b8d08fe4a4e04b0c10fb954f3a6d1685494faa4/magenet.php' (include_path='.:/:/usr/local/php56/lib/pear') in /wp-content/themes/academia/footer.php on line 16